Product categories
- Appliances (6)
- Electricals (15)
- Inverter Battery (3)
- Lighting and Fans (22)
- One Click Items (12)
- Plumbing (10)
- wires (1)
Filter by Price
Anchor by Panasonic 4 way Extension Board Socket with Single Switch | 4 Way Socket with 1.5 Mtr Extension Cord | Multi Plug Socket for Home Wall, Office (22061)
Highlights:
Product Details:Â
| Brand | ANCHOR |
| Color | Blue & White |
| Total Power Outlets | 4 |
| Special Feature | Ergonomic |
| Product Dimensions | 24.6L x 8.9W Centimeters |
₹379.00 ₹429.00
Anchor by Panasonic 65302 Penta Modular 2M 100 W Polycarbonate Dura Step Regulator (White)
Highlights:
Product details:
| Operation Mode | ON-OFF |
| Operating Voltage | 240 Volts |
| Connector Type | Clamp |
| Brand | ANCHOR |
| Item dimensions L x W x H | 9.7 x 9.5 x 6 Centimeters |
₹370.00 ₹450.00
Anchor by Panasonic 6A 2 Pin Felx Box with 4 Mtr Cord | Universal Socket Switch Board With Indicator (Blue & White)
Highlights:
Product Details:Â
| Brand | ANCHOR |
| Color | Blue & White |
| Total Power Outlets | 1 |
| Voltage | 240 Volts |
| Product Dimensions | 15.7L x 3.9W Centimeters |
₹279.00 ₹329.00
Anchor by Panasonic 6A 2 Pin Flex Box with Indicator & Handle | 4 Meter Extension Flex Box for Home, Office (White)
Highlights:
| Brand | ANCHOR |
| Color | White |
| Total Power Outlets | 4 |
| Voltage | 240 Volts |
| Special Feature | Led Indicator |
₹329.00 ₹399.00
Anchor by Panasonic Dual Tone Doorbell | Calling Bell for Home | Door Bell for Office, School (38912)
Highlights:
Product Details:
| Manufacturer | ‎Panasonic Life Solution India Pvt. Ltd. |
|---|---|
| Country of Origin | ‎India |
| Item model number | ‎38912_p |
| Product Dimensions | ‎17 x 9.2 x 4.4 cm; 180 g |
| Item Weight | 180 g |
|---|---|
| Item Dimensions LxWxH | 17 x 9.2 x 4.4 Centimeters |
| Net Quantity | 1 count |
| Included Components | 1 Ding Dong Door Bells Dual Tone aesthetics for Home (240V, White) |
| Generic Name | Doorbell |
₹209.00 – ₹258.00Price range: ₹209.00 through ₹258.00
₹249.00 – ₹299.00Price range: ₹249.00 through ₹299.00
Anchor by Panasonic Roma Classic 1 Module 20A One Way Switch, Heavy Duty Switch for Inductive Loads – Motors, Fans, Appliances, White Switch, (21066-1)
Highlights:
Product Details:
| Operation Mode | ON-OFF |
| Current Rating | 20 Amps |
| Operating Voltage | 240 Volts |
| Contact Type | Normally Open |
| Connector Type | screw |
₹215.00 ₹300.00











