Product categories
- Appliances (6)
- Electricals (15)
- Inverter Battery (3)
- Lighting and Fans (22)
- One Click Items (12)
- Plumbing (10)
- wires (1)
Filter by Price
₹2,899.00 – ₹2,999.00Price range: ₹2,899.00 through ₹2,999.00
Crompton MINI CHAMP PLUS I Residential Water Pump Self Priming Regenerative 1 HP Single Phase
Highlights:
| Brand | Crompton |
| Colour | Blue/ red |
| Material | metal |
| Style | MINI CHAMP I |
| Product Dimensions | 24L x 22W x 24H Centimeters |
| Power Source | Corded Electric |
| Item Weight | 8 Kilograms |
| Maximum Flow Rate | 1950 Liters Per Hour |
| Voltage | 220 Volts |
₹5,400.00 – ₹5,750.00Price range: ₹5,400.00 through ₹5,750.00
Havells Gatik Neo 400mm Wall Mounted Fan | High-Performance, Wall Fan for Kitchen & Home,1 (White Blue)
Highlights:
| Brand | Havells |
| Colour | blue |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Gatik Neo |
| Product Dimensions | 36D x 44W x 52H Centimeters |
| Room Type | Kitchen, Living Room, Home Office, Dining Room |
| Special Feature | Oscillating |
| Wattage | 5 Watts |
| Number of Blades | 3 |
₹2,150.00 – ₹2,250.00Price range: ₹2,150.00 through ₹2,250.00
Havells Ventil Air DSP 230mm Exhaust Fan | Strong Air Suction, Rust Proof Body | Suitable for Bathroom, Kitchen, and Office
Highlights:
| Brand | Havells |
| Colour | Pista Green |
| Electric fan design | Exhaust Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Ventil Air DSP |
| Product Dimensions | 29D x 29W x 20H Centimeters |
| Room Type | Kitchen, Bathroom |
| Special Feature | Adjustable height, Adjustable Tilt |
| Noise Level | 45 dB |
| Wattage | 45 Watts |
₹1,399.00 – ₹1,499.00Price range: ₹1,399.00 through ₹1,499.00
Havells Ventil Air DX 200mm Exhaust Fan
Highlights:
| Brand | Havells |
| Colour | White |
| Electric fan design | Exhaust Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Ventil Air DX |
| Product Dimensions | 16D x 20W x 30H Millimeters |
| Room Type | kitchen, dining hall,bedroom,livingroom, |
| Special Feature | High Velocity |
| Recommended Uses For Product | Exhausting |
| Wattage | 32 Watts |
₹1,399.00 – ₹1,499.00Price range: ₹1,399.00 through ₹1,499.00




