Product categories
- Appliances (6)
- Electricals (15)
- Inverter Battery (3)
- Lighting and Fans (22)
- One Click Items (12)
- Plumbing (10)
- wires (1)
Filter by Price
Anchor by Panasonic 65302 Penta Modular 2M 100 W Polycarbonate Dura Step Regulator (White)
Highlights:
Product details:
| Operation Mode | ON-OFF |
| Operating Voltage | 240 Volts |
| Connector Type | Clamp |
| Brand | ANCHOR |
| Item dimensions L x W x H | 9.7 x 9.5 x 6 Centimeters |
₹370.00 ₹450.00
Anchor by Panasonic Dual Tone Doorbell | Calling Bell for Home | Door Bell for Office, School (38912)
Highlights:
Product Details:
| Manufacturer | ‎Panasonic Life Solution India Pvt. Ltd. |
|---|---|
| Country of Origin | ‎India |
| Item model number | ‎38912_p |
| Product Dimensions | ‎17 x 9.2 x 4.4 cm; 180 g |
| Item Weight | 180 g |
|---|---|
| Item Dimensions LxWxH | 17 x 9.2 x 4.4 Centimeters |
| Net Quantity | 1 count |
| Included Components | 1 Ding Dong Door Bells Dual Tone aesthetics for Home (240V, White) |
| Generic Name | Doorbell |
₹209.00 – ₹258.00Price range: ₹209.00 through ₹258.00
Anchor by Panasonic Roma Classic 1 Module 20A One Way Switch, Heavy Duty Switch for Inductive Loads – Motors, Fans, Appliances, White Switch, (21066-1)
Highlights:
Product Details:
| Operation Mode | ON-OFF |
| Current Rating | 20 Amps |
| Operating Voltage | 240 Volts |
| Contact Type | Normally Open |
| Connector Type | screw |
₹215.00 ₹300.00
BAJAJ IVORA LED Batten 20W CDL 20 W 112 cm Tube Light (White, Pack of 1)
Highlights:
Product Details:Â
Type of Product |
LED Batten |
Power Factor |
0.9 |
Wattage |
20 W |
Surge Protection Device |
3.5KV |
Model No |
830412 |
Country of Origin |
India |
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
Bajaj Electrical Limited |
₹228.00 ₹650.00
Havells DHMGCSPF032 PVC Plastic 32A MCB SP C Curve (White)
Highlights:
Product Details:
| Brand | Havells |
| Current Rating | 32 Amps |
| Product Dimensions | 40.8D x 24W x 44.5H Centimeters |
| Circuit Breaker Type | MCB |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
₹315.00 ₹500.00
Havells Lagoon Dingdong Polyphonic Doorbell (Black) (AHNLEXU002)
Highlights:
Product Details:
| Manufacturer | Havells |
|---|---|
| Country of Origin | India |
| Item model number | AHNLEXU002 |
| Product Dimensions | 10 x 10 x 5 cm; 100 g |
| Net Quantity | 1 count |
₹299.00 – ₹348.00Price range: ₹299.00 through ₹348.00










